FILMNIEUWS FEBRUARI 1996 (1)

Met oa Don Simpson en Disney

Gewoontegetrouw verzamelden we voor u weer het laatste nieuws uit Hollywood. Deze aflevering, doorspekt met een lach en een traan.

  • Het kan verkeren: een vorige keer meldden we dat het Amerikaanse producersduo Don Simpson en Jerry Bruckheimer gesplit waren en deze week bereikte ons het bericht dat Simpson het tijdelijke voor het eeuwige heeft verwisseld. Naar verluidt kampte de man met een drugsprobleem.

  • Nog meer gerouw in de filmwereld overigens want ook regisseur Jamie Uys is niet meer. De man achter onder andere de twee The Gods Must Be Crazy- films overleed aan een hartaanval. Uys werd in al die jaren over het algemeen beschouwd als de vader van de Zuidafrikaanse film.

  • De controversiële prent Showgirls blijft voor nieuws zorgen. Regisseur Paul Verhoeven en zijn kompanen zullen het niet graag horen, maar hun film werd door het Amerikaanse Boring Institute genomineerd voor de categorie slechtste erotische prent. Aangezien de film de enige genomineerde is in die categorie staat dan ook vast dat hij op 11 maart als winnaar - het is maar hoe je het bekijkt - uit de bus zal komen. Andere genomineerden in diverse andere categorieën voor diverse andere slechte prestaties: Waterworld, Congo, Nine Months, Judge Dredd en Under Siege 2.

  • In Los Angeles zijn de Golden Globe uitgereikt, en dat zijn wel degelijk serieuze filmprijzen, die over het algemeen als voorproefje voor de oscars worden beschouwd. De beste dramatische film werd Sense And Sensibility waarvoor hoofdactrice Emma Thompson ook nog eens de prijs kreeg voor het beste scenario. Beste regisseur werd Mel Gibson voor zijn Braveheart. De prijzen voor de beste dramatische acteur en actrice waren respectievelijk voor Nicolas Cage voor zijn rol in Leaving Las Vegas en voor Sharon Stone in Casino. Beste komische actrice werd Nicole Kidman voor haar prestatie in To Die For en in de mannelijke categorie stond John Travolta op het hoogste schavotje voor zijn rol in de komische aktieprent Get Shorty. Beste komische film tenslotte was Babe, een leuk speledingetje over een pratend (!) varkentje.

  • En ook over de echte oscars is er nieuws. Acteur Kirk Douglas en animatiefilmer Chuck Jones krijgen een ere-oscar voor hun gehele carrière tijdens de ceremonie op 25 maart. Douglas kent iedereen wel en Jones is de man achter onder andere Bugs Bunny, Daffy Duck en Roadrunner.

  • De nieuwe Walt Disney prent Toy Story blijft voor nieuws zorgen. Niet alleen is het de eerste Disney die volledig computergeanimeerd is maar nu raakte ook bekend dat er voor ons Nederlandstaligen maar liefst twee gedubde versies op komst zijn: één versie voor Nederland maar ook een speciale versie voor Vlaanderen, met enkel Vlaamse stemmen. In The Lion King waren in de Nederlandstalige versie ook al enkele Vlaamse stemmen te horen maar nu zou het dus voor alle karakters gelden. Je kunt het met je eigen ogen gaan bekijken vanaf 27 maart.