SUE

What a horrible life

Foto: Progres Films
Lower East Side, New York: Amos Kollek maakt in een park aantekeningen voor een nieuw verhaal. Enkele meters verder ontbloot een jonge vrouw haar borsten voor een oude man. Ze doet dat uit dank, want hij heeft haar net een flesje water met aardbeiensmaak gekocht.

Dat voorval gaf Kollek het idee om een scenario te schrijven over de vervreemding die inherent is aan de grootsteden. Zijn ideeën worden nog meer kracht bijgezet als hij op een auditie de actrice Anna Thomson ontmoet. Zij is de verwezenlijking van het hoofdpersonage dat hij in gedachten heeft: eenzaam, teleurgesteld in het leven, maar niettemin met een oog voor de schoonheid in mensen en dingen.

Het uiteindelijke verhaal gaat op dezelfde manier van start als de scène in het park. Het gaat deze keer om Sue, een vrouw van rond de dertig die haar provincie, familie en vrienden heeft verlaten voor New York. Al gauw wordt ze echter opgeslokt door de anonimiteit en afstandelijkheid van de stad.

Titel: Sue
Genre: Drama
Speelduur: 1u30
Regisseur: Amos Kollek
Acteurs: Anna Thomson, Matthew Powers, Tahnee Welch, Tracee Ellis Ross