Richard Hawkins' verhaal draait volledig rond de relatie van twee invalide mensen. Richard (Kenneth Branagh) lijkt mentaal en emotioneel in een straatje zonder einde te zitten. Met behulp van zijn gecompileerd schildersoeuvre waagt hij de zoveelste duikvlucht, dit keer van het dak van de bank waar zijn vriendin Julie (Holly Aird) werkt. Die geeft hem de bons waarop Richard naar een boerderijtje in Wales trekt. Maar als straf voor het mislukte vliegincident dat alle Londense brandweerlui op de been bracht, wordt hij veroordeeld tot 120 uren verplichte gemeenschapsdienst.
Richard krijgt de zorg toevertrouwd over de hemiplegie-patiënte Jane Hatchard (Helena Bonham Carter). Met een steeds verdergaande verlamming en uiteindelijk de dood voor ogen, heeft Jane nog maar één wens: haar maagdelijkheid verliezen. Hoe meer beide 'buitenbeentjes' elkaar in vertrouwen nemen, des te meer ziet Jane in Richard de uitgelezen bloempjesplukker. Maar die weigert. Uiteindelijk belanden ze in Londen waar het scenario wordt uitgetekend voor Jane's ontmaagding. Voor 2000 pond wil een mooie gigolo de klus klaren. Tijdens 'het' gebeuren zal Richard dan de bank van zijn ex beroven om de dienst te betalen.
De ontmoeting tussen beide hoofdpersonages is ontroerend en bij momenten ook echt grappig. Duidelijk is wel dat Branagh veel sterker uit de hoek komt dan Carter. Zij valt enkele keren serieus uit haar rol (en dan hebben we het over haar accent als gehandicapte en niet haar stoel). Je zou nochtans anders verwachten als je weet dat Helena's vader zelf al 20 jaar blind aan een rolstoel gekluisterd zit ten gevolge van een beroerte. Voorbereiding op de rol was dus niet echt moeilijk inleven. Het vergt wellicht veel meer moeite een geloofwaardige 'rolstoelvertolking' neer te zetten zonder te ridiculiseren (zeker de scènes met de spraakcomputer).
Branagh's vertolking daarentegen leeft ten volle. Het dramatische en zelfvernietigende gedrag dat uitmondt in een schitterende therapeutische vlucht (ook voor Jane), lijkt de man uit Belfast op het lijf geschreven. De tedere manier waarop hij de wens van Jane in vervulling doet gaan is dat evenzeer. 'Het is een luxe zich niet te moeten bekommmeren over tijdschema's en zo. Ik kom gewoon binnen en speel!' zegt hij zelf. Dat is deze spontane vertolking ook aan te zien.
Voor velen zal het even wennen zijn om Carter eens niet in een korset te zien (zoals recentelijk nog in The Wings of The Dove waarvoor ze een Oscarnominatie kreeg). Ook partner Branagh (sinds Mary Shelley's Frankenstein) moet toezien op de gewijzigde grillen van Lady Jane. Voorlopig blijft de korset immers opgeborgen. Later dit jaar krijgen we haar in losse klederdracht te zien aan de zijde van Brad Pitt en Edward Norton. Dat wordt afwachten.
Genre: Drama
Speelduur: 1u30
Regisseur: Paul Greengrass
Acteurs: Kenneth Branagh, Helena Bonham Carter, Holly Aird, Ray Stevenson