Het succesverhaal van Schindler's List is nog steeds niet afgelopen. In Duitsland krijgt de film een speciale prijs omdat hij sinds de release ginder zes miljoen bezoekers heeft gelokt. Hij bracht tot dusver in Duitsland 40 miljoen op, en wereldwijd 216 miljoen dollar.
Het succes van Forrest Gump begint zo langzamerhand een vervolgreeks te worden. Deze keer kunnen we u melden dat Gump op haar 66e releasedag in Amerika de meest succesvolle Paramount film aller tijden, en op haar 88e releasedag de meest succesvolle film van 1994 is geworden. De film stond gedurende tien weken op de eerste plaats in de Amerikaanse top tien, en staat momenteel op de vierde plaats in de top tien aller tijden.
Na 117 dagen bedraagt de totale opbrengst in Amerika maar liefst 286 miljoen. Met dat bedrag laat Forrest Gump de films Home Alone, Raiders of the Lost Ark, Batman, Jaws, Return of the Jedi en The Lion King achter zich. Alleen E.T., Jurassic Park en Star Wars zijn (voorlopig?) bestand tegen het monsterachtige succes van Gump.
Fred en Wilma mogen tevreden zijn. The Flintstones ging in oktober in Australi in premi`re en wist er de titel van het 'tweede meest succesvolle openingsweekend in de geschiedenis van Australie' in de wacht te slepen. Hij bracht tijdens dat weekend 2 miljoen dollar op. Tot zover bracht de film 186 miljoen in het laadje.
En ook met Clear and Present Danger gaat het goed in de wereld. De film kwam inmiddels uit in Engeland, Israel en Nederland, en deed dat niet onopgemerkt. De recettes van het eerste weekend in Engeland bedragen bijna 2 miljoen, in Israel 166.000 en in Nederland 309.000 dollar.
Universal's The River Wild, met Meryl Streep, bracht tijdens het openingsweekend in de V.S. een dikke tien miljoen op waardoor de prent onmiddellijk op de eerste plaats terechtkwam. Het is de vijfde achtereenvolgende film van Universal die meer dan tien miljoen opbrengt tijdens het openingsweekend. En tenslotte, voor wie het nog niet weet, kunnen we ook melden dat onze eigen Max het tegen alle verwachtingen in uitstekend doet in de Belgische zalen.
Tijdens het eerste weekend bracht de prent 17 miljoen fr. op met om en bij de 94.000 toeschouwers. Geen enkele andere film deed het Max na. Dat openingsweekend is natuurlijk al even achter ons en u wil weten wat er inmiddels te melden is. Na vier weken heeft de held al 500.000 toeschouwers gelokt. Het zijn er nog geen 987.000 (Koko Flanel, het nationaal record), maar er is nog hoop.