Circuit Korte Film is een samengesteld programma van negentig minuten, dat in negen steden in Zuid-Nederland en in negen steden in Vlaanderen/Brussel te zien zal zijn. Het project kwam er op verzoek van de Werkgroep Cultuur van de Vlaams/Zuid-Nederlandse samenwerking. Deze werkgroep had tot doel om te onderzoeken welke concrete samenwerkingsverbanden er op het terrein van de artistieke film zouden kunnen uitgestippeld worden. Uiteindelijk werd besloten om iets te doen aan de problematiek rond de vertoning van de korte film.
Het programma werd samengesteld door Cinema Brevis, een vzw opgericht in oktober 1992 met als doel de verspreiding van de korte film te bevorderen. De basisidee van Cinema Brevis is dat de korte film een aparte maar volwaardige filmsoort is die zijn weg naar het publiek dient te vinden. Met dit gegeven organiseert Cinema Brevis projecties van Belgische en buitenlandse korte filmprogramma's in bioscoopzalen, universiteiten en culturele centra. Tegelijkertijd groepeert de vzw onder eenzelfde noemer de verschillende takken van de productie, de verspreiding en de promotie van korte films uit de Vlaamse en Franstalige Gemeenschap van België.
Het Circuit Korte Film is samengesteld uit een programma van vier Nederlandse en vier Vlaamse korte film en doet in de maanden oktober en november Vlaanderen en Brussel aan. Het paradepaardje van de programmatie is ongetwijfeld Leonie van Lieven Debrauwer. De Gentenaar, die afstudeerde aan het Narafi, is voor het grote pulbiek geen onbekende meer, sinds zijn korte film de Speciale Prijs van de Jury wegkaapte op het Festival van Cannes en de Grote Prijs kreeg in Gent. De film, met Dora Van Der Groen in de titelrol, vertelt het verhaal van Leonie, die aan het doodsbed van Cyriel terugdenkt aan zijn leven en aan hun onuitgesproken liefde.
Een tweede speerpunt in de programmatie is Die Unschuld Muá Hier Schuldig Sterben... van Klaartje Schrijvers. Zijn studeerde in 1991, onder leiding van Raoul Servais, af aan het Koninklijk Academie voor Schone Kunsten te Gent, en kan voor haar animatiefilm (die de mythe van de Minotaurus combineert met fragmenten uit de Sint-Matheuspassie door Bach) rekenen op de stemmen van Jan Decleir en Jenne Decleir.
Voorts maakt Christophe Van Rompaey zijn opwachting met de korte film Grijs, die gaat over de grootstad waar iedereen langs en door elkaar heen leeft. Van Rompaey leerde het vak als regie-assistent bij enkele korte films en langspeelfilms zoals She Good Fighter en Alles Moet Weg. Uitkijken is het ook naar In de Vlucht van ex-Humo journalist Alex Stockman.
Het volledige programma:
- Leonie van Lieven Debrauwer
- Voilà Madame van Ineke Houtman
- The Oath van Tjebbo Penning
- Die Unschuld muá Hier Schuldig
Sterben van Klaartje Schrijvers
- Sa Nule van Marjoleine Boonstra
- Grijs van Christophe Van Rompaey
- Sientje van Christa Moesker
- In de vlucht van Alex Stockman
Vertoningen in Vlaanderen:
- Hasselt (Zebra-zaal): 15/10, 20u
- Mechelen (Filmhuis): 11/11, 20u30
- Antwerpen (Cartoons): 13/11, 20u
- Aalst (Ciné Palace - Netwerf):
18/11, 20u30
- Kortrijk (Limelight Filmhuis):
19/11, 20u15
- Oostende (Rialto): 20/11, 17u30 en
20u15
- Brugge (Lumière): 21/11, 20u
- Brussel (Nova): 22/11, 22u
- Leuven (Studio): 25/11, 20u
- Gent (Studio Skoop): 27/11, 17u30 en
22u30
- Brussel (Nova): 29/11, 20u
Cinema Brevis: 02/343.65.61
- Gent (Studio Skoop): 27/11, 17u30 en
22u30
- Leuven (Studio): 25/11, 20u
- Brussel (Nova): 22/11, 22u
- Brugge (Lumière): 21/11, 20u
- Oostende (Rialto): 20/11, 17u30 en
20u15
- Kortrijk (Limelight Filmhuis):
19/11, 20u15
- Aalst (Ciné Palace - Netwerf):
18/11, 20u30
- Antwerpen (Cartoons): 13/11, 20u
- Mechelen (Filmhuis): 11/11, 20u30
- Sientje van Christa Moesker
- Grijs van Christophe Van Rompaey
- Sa Nule van Marjoleine Boonstra
- Die Unschuld muá Hier Schuldig
Sterben van Klaartje Schrijvers
- The Oath van Tjebbo Penning
- Voilà Madame van Ineke Houtman