In deze amper 91 pagina's tellende 'memoire' haalt Evan Hunter herinneringen naar boven uit de tijd dat hij met Hitchcock mocht samenwerken. Hunter kwam met Hitch in contact toen deze van hem een kort verhaal kocht voor zijn Alfred Hitchcock Presents televisieshow. Even later mocht hij voor diezelfde show een niet door hem geschreven kort verhaal in tv-vorm gieten en toen werd het, buiten een korte ontmoeting met de legende zelf, stil. Twee jaar later kreeg hij dan de onsterfelijke opdracht om een scenario te schrijven, gebaseerd op de novelle van Daphne Du Maurier: The Birds.
En daar gaat Me and Hitch over. Zonder met wierook te gaan zwaaien en zonder de vitriool uit te halen schrijft Evan Hunter, die onder het pseudoniem Ed McBain talrijke mystery-boeken schreef, zijn kruistocht neer. Want voor genieën werken lijkt geen sinecure te zijn. Vraag het maar aan de werknemers van James Cameron en George Lucas.
Het is dan ook boeiend om te zien hoe de typische schrijver-regisseur oorlog bij deze suspens-meester werd uitgevochten tijdens het schrijven van The Birds. Hitchcock blijkt meer dan eens zijn wil doorgedrongen te hebben. Dat de film over het algemeen niet tot zijn betere werk wordt gerekend heeft de meester dan ook hoofdzakelijk aan zichzelf te danken.
Me and Hitch is ongetwijfeld één van de leukste the making of boeken die we ooit hebben gelezen. Geen glamoureus gezwam over hoe perfect en groots het allemaal wel was, maar in de plaats daarvan krijg je het verhaal van één man. En niet de minste. En voor amper vier pond kun je dit echt niet laten liggen.
Auteur: Evan Hunter
Uitgeverij: faber and faber (1997)
ISBN: 0-571-19306-4
Prijs: 3.99 pond