De avond voor de jaarlijkse oscaruitreiking, stelt de Golden Raspberry Award Foundation telkens zijn jaarlijkse prijzen voor slechtste filmprestaties van het afgelopen jaar voor. De prijs, een met een goudlaagje bedekte plastic framboos, vakkundig vastgekleefd op een 8mm-spoel, heeft een geschatte straatwaarde van 4,27 dollar, en wordt enigszins smalend een Razzie genoemd. De Razzies werden opgericht in 1980 door UCLA-filmstudent John Wilson, auteur van het beruchte Everything I Know I Learned at the Movies. De 'winnaars' worden geselecteerd door de 465 leden van de Golden Raspberry Award Foundation, voornamelijk filmjournalisten en filmprofessionals uit binnen- en buitenland. Zaterdagavond werden voor de twintigste keer de Razzies bekendgemaakt, en voor de gelegenheid werden ook awards uitgereikt voor de hele jaren negentig en de hele twintigste eeuw.
Wild Wild West was de grote 'winnaar' van dit jaar. De met visuele effecten overladen remake van een tv-serie uit de jaren zestig won vijf awards, voor Slechtste film, Slechtste regisseur (Barry Sonnenfeld), Slechtste scenario, Slechtste song (het rapnummer van Will Smith) en Slechtste acteerduo (Kevin Kline en Will Smith). Andere Razzies dit jaar gingen naar Adam Sandler voor Big Daddy (slechtste acteur), Heather Donahue (het irritante wicht uit The Blair Witch Project) voor slechtste actrice, Jar Jar Binks, het volledige geanimeerde personage uit The Phantom Menace, voor slechtste acteur in een bijrol, en Denise Richards, voor slechtste vrouwelijke bijrol voor haar rol als kernfysica in de laatste James Bondprent.
Pauly Shore (Bio-Dome, Encino Man) kreeg de Razzie voor Slechtste nieuwkomer van de jaren negentig, Showgirls van Paul Verhoeven werd bekroond tot Slechtste film van het decennium en Sylvester Stallone en Madonna, die in het verleden al regelmatig met een Razzie naar huis keerden, kregen awards voor respectievelijk slechtste acteur en slechtste actrice van de jaren negentig. De Razzie voor slechtste film van de eeuw moet nog worden bekendgemaakt, maar ook daar zou Showgirls wel eens bij de grote kanshebbers kunnen zijn.
De Razzies zijn natuurlijk vooral ludiek bedoeld, en het gebeurt dan ook zelden dat de 'winnaars' aanwezig zijn bij de Anti-Award-Ceremony, zoals de hele toestand daar wordt genoemd. Dat was ook zaterdag het geval; niemand van de in de prijzen vallende 'gelukkigen' was persoonlijk aanwezig om hun award in ontvangst te nemen. De Razzies zullen, verpakt in een plastic zak, nu worden opgestuurd. Maar wellicht zal niemand rouwig zijn als die prijzen, zoals de oscars twee weken geleden, ineens tijdens het transport zouden verdwijnen.