FILMNIEUWS JULI 2000 (2)

Met o.a. American Rhapsody

Hollywood haakt af. James Cameron ziet Terminator 3 niet meer zitten, Harrison Ford wil geen Jack Ryan meer zijn en de Aardman Studio's willen geen kippen meer in hun nieuwe langspeelfilm: 't is voer voor filmpessimisten. Maar er is ook goed nieuws: er komt een nieuwe John Woo aan, bijvoorbeeld, en de cast van Harry Potter geraakt stilaan ingevuld. Lees er meer over in onze wekelijkse nieuws round-up.

  • Over twee weken komt John Woo's Mission: Impossible 2 bij ons in de zalen, maar de Hong-Konge actievirtuoos werkt al aan een nieuwe film: Windtalkers. Volgens het Amerikaanse vakblad Variety wist hij alvast Christian Slater en Nicolas Cage voor de hoofdrollen te strikken. Zij spelen soldaten die de Navajo-indianen moeten beschermen, tot ze de dubbelzinnige opdracht krijgen er een paar te doden. De opnames beginnen al in augustus, ergens op Hawai. Voor 2001 heeft Woo alvast King's Ransom met Yun-Fat Chow in zijn agenda geschreven.

  • James Cameron zou definitief 'neen' gezegd hebben tegen de derde Terminator verfilming. Pech voor spierbundel Arnold Schwarzenegger, wiens grote wens het was nog eens met de megalomane regisseur te mogen samenwerken. Misschien gaat die wens wel in vervulling met True Lies 2, waarvoor Cameron samen met rookie Jeff Eastin een scenario aan het pennen is. De producenten van T3 zijn nu naarstig op zoek naar een vervanger voor Cameron. De namen van Roland Emmerich, David Fincher en Ridley Scott glijden al over bepaalde tongen. Niet de minsten, dus.

  • Vacature. Gezocht: een acteur die in de rol van Jack Ryan wil kruipen. Vereisten: moet een mengeling zijn van Alec Baldwin en Harrison Ford (de vorige twee Ryans) en moet zeker kunnen samenwerken met regisseur Philippe Noyce, die aan het roer zal staan van The Sum of all Fears, de vierde film in de rij. Eerdere Jack Ryans-films waren The Hunt for Red October, Patriot Games en Clear and Present Danger. Het figuur, dat even poplaur zou moeten worden als James Bond, is ontsproten aan het brein van romanauteur Tom Clancy. Er is al één kandidatuur binnen: die van Ben Affleck.

  • Terwijl het vierde deel van de Harry Potter-reeks, The Goblet of Fire, in Amerika en Engeland alle records verpulverd, geraakt ook de cast van de verfilming van Harry Potter and the Sorcerer's Stone stilaan ingevuld. De rol van professor Snape, Potters nemesis, zou alvast gespeeld worden door Tim Roth. Maggie Smith is in de running voor de rol van Minerva McGonagall. Ondertussen blijft de discussie levendig of Harry Potter al dan niet een Amerikaanse (in plaats van Engelse) setting zal krijgen. Ook voor de titelrol zien sommigen liever een Amerikaan (Haley Joel Osment bijvoorbeeld) dan een Brits acteur. Brengt meer geld op, nietwaar?

  • Christopher Lee, de beroemdste Dracula uit de jaren zestig, is aan zijn tweede jeugd bezig. Nadat hij al een rol kreeg in de Lord of the Rings-saga (die momenteel in Nieuw-Zeeland wordt gefilmd), bood ook George Lucas hem een personage aan in Star Wars: Episode II. Hij zal een charismatische separatist spelen. De nu bijna 80-jarige horrorlegende was onlangs ook nog te zien in Sleepy Hollow en speelde in totaal mee in meer dan tweehonderd films en tv-series.

  • Nog meer Star Wars: hoewel het een tijdlang ontkend werd, zal de voormalige ster uit NYPD Blue, Jimmy Smits, een rol krijgen in Star Wars: Episode II. Hij zal er senator Bail Organa van Alderaan spelen, de stiefvader van Princess Leia. Volgens geruchten zal zijn rol in Episode III zelfs nog belangrijker worden. Smits was ook te zien in de tv-serie The Tommyknockers en speelde vijf seizoenen mee in L.A. Law.

  • Ondertussen in Frankrijk... Gilles Jacob is de nieuwe president van het Filmfestival van Cannes. De voormalige programmadirecteur volgt daarmee Pierre Viot op. Wie de rol van Jacob gaat invullen, is nog niet bekend.

  • Da's pas karakter tonen. De Aardman Animatie Studio's hebben hun geldschieters DreamWorks al laten weten dat ze geen sequel zullen maken op het oeverloos populaire Chicken Run. Veel liever houden ze zich de volgende vijf jaar bezig met het maken van een langspeelfilm rond hun oscarwinnende favoriete karakters Wallace and Gromit.

  • Hollywood beeft. Nou ja, een héél klein beetje. Op 18 juli verschijnt het boek American Rhapsody, dat naar verluidt niet mals is voor enkele Hollywoodsterren. Vooral Sharon Stone zou in het scheldproza nogal op de korrel genomen worden, omdat ze via seks aan haar filmcarrière zou hebben gebouwd. Het boek is geschreven door niemand minder dan Joe Eszterhas, de man die midden jaren tachtig en begin jaren negentig als een komeet in Hollywood omhoog schoot na het schrijven van scenario's als Flashdance, Jagged Egde en Basic Instinct, om vervolgens via Showgirls en An Alan Smithee Film weer genadeloos ter aarde neer te ploffen. Het laatste wat we van de man vernamen is dat hij aan het schrijven is aan een nieuwe prent, Blaze of Glory, met Cuba Gooding Jr. Of hij na zijn boek niet helemaal persona non grata zal worden in Hollywood, is nog maar de vraag.

  • Familiezaken: Simon Wells, één van de nazaten van de grote schrijver H.G. Wells, zou zijn tanden gaan zetten in een nieuwe adaptatie van de klassieker The Time Machine voor DreamWorks. Het project lag al een tijdje in de lade van generaal Steven Spielberg, maar die heeft blijkbaar geen tijd om zelf zijn schouders onder het project te zetten. Eerder was Brad Silberling (City of Angels) al in The Time Machine geïnteresseerd geweest.

  • Tot slot slingeren we nog eens aan de wekelijkse geruchtenmolen. Tom Cruise als Captain America? De producers zouden het wel willen. Of het ooit zover komt, is nog maar de vraag. Ooit was Cruise ook in beeld als Iron Man, maar ook dat feestje ging niet door. En de Marvel Comics blijven populair. Er zitten weer twee filmadaptaties in te pipeline: Mark Steven Johnson zou Daredevil willen doen, en John Singleton (onlangs succesvol met Shaft) liet zijn ogen vallen op Luke Cage. En ondertussen gaan de castingperikelen over Spiderman door. Producer Columbia zou blijkbaar het liefst Wes Bentley in de titelrol zien, terwijl regisseur Sam Raimi er geen geheim van maakt dat Tobey Maguire zijn voorkeur wegdraagt. Binnen zes weken zou de cast rond moeten zijn. Eerst zien, en dan geloven.