FILMNIEUWS JULI 2000 (3)

Met o.a. Lara Croft en X-Files

Het belangrijkste castingnieuws kwam deze week niet uit de wereld van de film, maar van het kleine tv-broertje. Fox Mulder, ontvoerd door aliens, wordt in The X-Files opgevolgd door agent John Doggett, gespeeld door Robert Patrick, die we nog kennen als T-1000 uit Terminator 2. Maar er viel natuurlijk ook écht filmnieuws te rapen, afgelopen week. In onze wekelijkse round-up: Harry Potter (naar goede gewoonte), Wolfgang Petersen, Jurassic Park 3, Sylvester Stallone. En méér.

  • De geruchten over de casting van Harry Potter gaan door. Volgens de laatste berichten zal het jongetje in de film Harry Potter and the Sorcerer's Stone gespeeld worden door Liam Aiken. Aiken is tien jaar oud en werd vooral bekend voor zijn rol in Stepmom. Zijn hobby? Goochelen. Tim Roth van zijn kant staat voor een dilemma: hij zou Professor Snape spelen in de Potter-film, maar heeft nu ook een aanbieding voor Planet of the Apes op zak. En de twee opnames lopen gelijktijdig.

  • The Patriot komt pas in augustus in de Engelse zalen, maar Britse historici kunnen er niet mee lachen dat er nog maar eens een loopje wordt genomen met de werkelijkheid. Regisseur Roland Emmerich en hoofdacteur Mel Gibson zouden in hun film, die handelt over de Amerikaanse onafhankelijkheidsoorlog, een Brits soldaat in een ongunstig daglicht plaatsen.

  • Wolfgang Petersen is nog maar pas bekomen van het mega-succes van The Perfect Storm, of hij is al aan een nieuw project bezig. Dat zou Endurance worden, gebaseerd op het verhaal van de Brit Sir Ernest Shackleton, die in 1914 een groep mensen in veiligheid bracht na een mislukte expeditie op Antartica. Als hoofdrolspelers worden zowel Mel Gibson als Russell Crowe getipt.

  • We zouden het bijna vergeten, maar binnenkort komt Jurassic Park 3 eraan. Niet meer geregisseerd door Steven Spielberg, maar wel door Joe Johnston. Alexander Payne en Jim Taylot (Election) herwerken momenteel het script van Craig Rosenberg, terwijl William H. Macy (Fargo) naar alle waarschijnlijkheid een rol van rijke zakenman zal spelen.

  • Chris Carter, bedenker van The X-Files, heeft een manier gevonden om het opstappen van David Duchovny op te vangen. Vanaf volgend seizoen zal Gillian Andersons personage Dana Scully een nieuwe partner, John Doggett, krijgen, gespeeld door Robert Patrick, de man die bekend werd als de terminator T-1000 uit Terminator 2: Judgement Day uit 1991. Omdat Duchovny zich meer op zijn filmcarrière wil toeleggen, zal hij nog maar in elf afleveringen te zien zijn. In de serie wordt zijn afwezigheid verklaard door het feit dat hij door aliens ontvoerd is. Duchovny zal onder meer nog te zien zijn in de eerste twee afleveringen van het nieuwe seizoen, maar geeft er dan de brui aan tot aflevering dertien. Toekomstmuziek voor ons: Kanaal 2 zit nog altijd maar aan het zesde seizoen.

  • Sylvester Stallone? Leeft die nog? Jazeker. Momenteel wordt hij door niemand minder dan Renny Harlin geregisseerd in het actie-drama Champs. De regisseur liet zich ontvallen dat hij met de prent de Matrix van de racefilms wil worden, met nooitgeziene crashes en nieuwe camerastandpunten. Als hij het zelf al zegt...

  • Hollywood slacht zelden de kip met de gouden eieren. Ook Universal niet, dat na The Mummy Returns (de sequel), nu ook een prequel plant op het succesvolle The Mummy. In die prent zal The Scorpion King (die ook te zien is in de sequel) het hoofdfiguur worden. De regie wordt toevertrouwd aan de Brit Jonathan Hales, die het genre kent van The Adventures of Young Indiana Jones, en momenteel met George Lucas aan Episode II werkt.

  • Lara Croft krijgt een partner. Tenminste toch in de filmversie waarin Angelina Jolie gestalte zal geven aan de perfecte maten. De eer is weggelegd voor Daniel Craig (Elizabeth), die in de huid zal kruipen van CIA agent Theo Rooker.

  • Een moderne versie van Assepoester. Dat moet Rob Van Eycks sequel worden op zijn cultfilm The Afterman uit 1985. Van Eyck probeert de film, die The Afterman.com zal gaan heten, al vijf jaar van de grond te krijgen. De aanhouder wint in de filmland, ook in België.