ROAD TRIP

Race tegen de tijd

Foto: UIP
Een echte tienerkomedie, dat ontbrak nog bij Dreamworks, Spielbergs goed draaiende productiemaatschappij. Road Trip is een bijzonder geslaagde en amusante film geworden over een stel tieners die een race tegen de klok moeten ondernemen om een per vergissing geposte videocassette te onderscheppen. In tegenstelling tot de platvloerse humor van pakweg Me, Myself & Irene, krijgen we een aaneenrijging van leuke gags voorgeschoteld, waardoor dit zeker als één van de betere komedies van de afgelopen maanden te bestempelen is.

Een verliefd studentenkoppel ziet hun romantische droom verbrokkelen wanneer ze elk aan een andere universiteit gaan studeren. Om contact te houden, tapet de jongen zichzelf regelmatig op video om zijn vriendin van zijn wedervaren op de hoogte te stellen. Op een feestje wordt hij verleid door een knappe medestudente. Hun liefdesspel belandt op een videocassette, kwestie van een degelijk bewijs om aan zijn kameraden te tonen. 's Anderendaags stuurt hij echter per vergissing de cassette naar zijn vriendin.

Met enkele vrijwilligers begint hij een tocht om de cassette voor te zijn. Ook het meisje met wie hij de nacht heeft doorgebracht, reist hem achterna omdat ze ondertussen een fameuze crush voor hem heeft ontwikkeld. Zoals de titel al aankondigt, wordt de film vanaf dan een road movie, waarbij het stelletje ongeregeld van de ene knotsgekke situatie in de andere belandt. De lachspieren worden dan ook meermaals op de proef gesteld.

Weinig of geen bekende namen op deze Road Trip, maar dat is geen erg. Het goede scenario vol leuke vondsten staat als een huis en vraagt niet om grote sterren. Voor al wie zin heeft in een ontspannende komedie is dit zonder meer een sterke aanrader.

Titel: Road Trip
Genre: Komedie
Speelduur: 1u33
Regie: Todd Philips
Acteurs: Breckin Meyer, Seann William Scott, Amy Smart, Paulo Costanzo, DJ Qualls, Rachel Blanchard