Heel recent werk op dinsdag in de filmcursus. Logisch wanneer het gaat om digitalisering van filmbeelden, en al even logisch dat men dan terecht komt bij Lars von Trier en zijn Dancer in the Dark. Op woensdag is opnieuw Ernst Lubitsch van de partij met zijn Madame Dubarry uit 1919.
Deze maand stelt het Filmmuseum van Antwerpen de Franse cineast François Ozon in de schijnwerpers. In Regarde la mer is een jonge vrouw alleen met haar baby op vakantie en ze verveelt zich grondig tot een andere vrouw hun pad kruist. En en ander mondt uit in een beklemmend verhaal.
Vrijdag en zaterdag is Hal Ashby de centrale gast in het overzicht van de Hollywood-productie van de jaren 70, met op vrijdag Harold and Maude en op zaterdag The Last Detail. In Harold and Maude ontmoeten twee uitersten elkaar: hij is 18 en hopeloos verlegen, zij is er 79 en gaat voor niets uit de weg. Indertijd een ware cultfilm. The Last Detail is opnieuw zo'n film waarin Jack Nicholson schittert. Deze keer is hij een ervaren marinier die samen met zijn maatje de opdracht krijgt om een jonge dief aan de andere kant van het land naar de gevangenis te brengen. In deze road-movie komt opnieuw de hele sixties-scene tot leven.
Op vrijdag kan u nog even blijven zitten om naar Boormans Deliverance te kijken, en op zaterdag volgt The Long Goodbye van Robert Altman, waarin Elliot Gould (u weet wel, van M*A*S*H) gestalte geeft aan Philip Marlowe. Een heel andere interpretatie dan die van Bogart, maar daarom niet minder goed. Zaterdag- en zondagnamiddag kan u nog eens terecht voor Johan en de Alverman en dit op algemene aanvraag.
Veel kijkplezier!
Maandag 7 mei
20.00u: 40 klassiekers op maandag
THE SERVANT
GB 1963. Regie: Joseph Losey
115'. Tweetalige titels
Dinsdag 8 mei
19.00u: Cursus Cine Ex Machina: filmgeschiedenis, stijl en technologie
Les 8: Digitalisering van het filmbeeld
20.30u: DANCER IN THE DARK
Denemarken/Zweden 2000. Regie: Lars von Trier
139'. Tweetalige titels
Woensdag 9 mei
20.00u : Stille film/live piano
MADAME DUBARRY
Duitsland 1919. Regie : Ernst Lubitsch
126' (18 b.s.). Frans-Duitse titels
Donderdag 10 mei
20.00u : François Ozon
REGARDE LA MER
Frankrijk 1997. Regie : François Ozon
52'. Nederlandse titels
+
UNE ROBE D'ETE
Frankrijk 1996. Regie: François Ozon
15'. Nederlandse titels
Vrijdag 11 mei
70s Hollywood
20.00u : HAROLD AND MAUDE
VSA 1971. Regie: Hal Ashby
91'. Tweetalige titels
22.00u : DELIVERANCE
VSA 1972. Regie: John Boorman
106'. Tweetalige titels
Zaterdag 12 mei
14.30u: Uit het VRT-Archief
JOHAN EN DE ALVERMAN
België 1965. Regie: Bert Struys, Senne Rouffaer
Aflevering 1 tot 6 (6 x 25')
70s Hollywood
20.00u : THE LAST DETAIL
VSA 1973. Regie: Hal Ashby
104'. Nederlandse titels
22.00u : THE LONG GOODBYE
VSA 1973. Regie : Robert Altman
111'. Tweetalige titels
Zondag 13 mei
14.30u : Uit het VRT-Archief
JOHAN EN DE ALVERMAN
België 1965. Regie : Bert Struys, Senne Rouffaer
Aflevering 7 tot 11 (5 x 30')
20.00u : 70s Hollwood
CHINATOWN
VSA 1974. Regie: Roman Polanski
131'. Tweetalige titels