FILMNIEUWS

Met o.a. Madonna

Madonna (Foto: Paramount)
Hoogzomer in ons land, maar in de bioscoopzalen valt er deze weken maar weinig kwalitatieve koelte te rapen. Zomerfilms stijgen qua niveau nu eenmaal niet zo hoog als de thermometer. Alternatief: een duik in het filmnieuws van afgelopen week. Deze keer speciaal on the rocks geserveerd.

  • Hoe zou het nog met Madonna zijn? Haar laatste film The Next Best Thing flopte aan de kassa's, maar dat belet niet dat ze binnenkort weer op het witte doek te zien zal zijn. Haar echtgenoot Guy Ritchie (Snatch, Lock, Stock and Two Smoking Barrels) gaat haar regisseren in Swept Away. The Material Girl zal daarin een rijke vrouw spelen die tijdens een tocht op de Middellandse Zee verliefd wordt op een communistische zeeman. Ritchie regisseerde eerder ook vrouwliefs videoclip What It Feels Like for a Girl.

  • Hollywood boet voor overmoed. De zomer waarin hongerige producenten dachten poen te scheppen, valt tot dusver erg tegen. Zelfs het overal bewierookte A.I. van Steven Spielberg viel deze week uit de top-10. De 100 miljoen dollar productie zal in eigen land zijn budget niet terugverdiend krijgen, aangezien A.I. nu nog maar aan de 80 miljoen zit. Stevens dino's deden het heel wat beter. In zijn eerste week bracht de film 80.9 miljoen dollar op (woensdag-zondag); het weekend was goed voor 50.3 miljoen dollar. Regisseur Joe Johnston mag blij zijn. Jurassic Park III komt volgende week in onze zalen.

  • Michael Jackson begint volgende maand al aan de productie van een animatiefilm. In The Way of the Unicorn, The Endangered One - het verhaal van het weeskindje Sailer dat een groep dieren wil redden - zal Jackson ook zijn stem aan het hoofdpersonage lenen. Wacko Jacko is ook uitvoerend producent voor de film.

  • Steven Spielberg, redder van de oscars. In december 1996 betaalde hij een goeie 600.000 dollar om de oscar van Clark Gable aan de Academy of Motion Picture Arts and Sciences terug te geven, verleden week had hij 578.000 dollar veil voor die van Bette Davis. Hij kocht de onderscheiding op een veilig bij Christie's in New York. Davis had de oscar in 1938 gekregen voor haar rol in Jezebel.

  • Tijdens het 28e Internationaal Filmfestival van Vlaanderen - Gent wordt voor de zevende maal een competitie voor Belgische kortfilms georganiseerd. De internationale jury van het festival zal opnieuw een selectie Belgische kortfilms beoordelen. Daaruit kiezen zij één winnaar aan wie zij de Prijs van de Vlaamse Gemeenschap voor de Beste Belgische kortfilms (500.000 BF) toekennen. Daarnaast is er dit jaar voor het eerst een Competitie voor Vlaamse Studentenkortfilms. Een speciaal voor deze competitie samengestelde Belgische jury zal de eindwerken beoordelen en de ACE Prijs voor Beste Vlaamse Studentenkortfilm (400.000 BF) uitreiken.

  • Miramax wil Catherine Zeta-Jones en Renée Zellweger aan de haak slaan voor een filmversie van de musical Chicago. Ooit waren ook Madonna, Goldie Hawn en Rosie O'Donnell in de running voor een rol in de film, maar dat zagen de scenaristen niet echt zitten. Zeta-Jones en Zellweger zouden in de huid kruipen van twee veroordeelde vrouwen, Roxie Hart en Velma, die in de jaren 1920 veroordeeld zijn, maar door manipulatie van publiek en media nationale helden worden. Ook Kevin Spacey zou een rol in de film krijgen.

  • Artisan Entertainment maakte bekend dat Kirk Wong is aangetrokken om de filmversie van Marvel Comics' Iron Fist in goede banen te leiden. Ray Park (X-Men) zal in de huid van het titelpersonage kruipen. In Iron Fist gaat Danny Rand op zoek naar de moordenaar van zijn ouders. John Turman (The Incredible Hulk) schreef het scenario. Het is de bedoeling dat Artisan en Marvel in de toekomst nog andere comics gaan verfilmen.

  • Je kan 'm verbranden, begraven en opsluiten, maar Michael Myers keert altijd terug. Vanaf 21 september speelt Halloween 8 in de Amerikaanse zalen, met opnieuw Jamie Lee Curtis als Laurie Strode. Precies twintig jaar nadat hij Halloween II regisseerde, kroop Rick Rosenthal terug in de regiestoel.

  • Fans hebben er lichtjaren op moeten wachten, maar er komt eindelijk schot in de zaak: Star Trek X heeft een regisseur. Paramount wist actieregisseur Stuart Baird voor de klus te strikken, die eerder al US Marshals en Executive Decision inblikte. Baird - voormalig editor - was ook een van de bezielers van Tomb Raider. Paramount hoopt dat hij de tiende film, officieus Nemesis getiteld, vooral weer wat actie kan inpompen.

  • Stephen Norrington gaat voor Dreamworks de epische martial arts actiefilm Hammer of God regisseren. Voor hij deze film zal inblikken, moet Norrington eerst nog aan de bak met Nicolas Cage voor de filmversie van Ghost Rider.

  • Uitstel is geen afstel, maar zeker is nu dat Dominique Derudderes filmversie van Suske en Wiske uitgesteld zal worden tot de zomer van 2002. Het uitstel komt er omdat de zoektocht naar de geschikte acteurs voor de twee hoofdrollen langer duurde dan verwacht. Het uitstel geeft Deruddere de kans om het scenario wat te herwerken. Hij zou graag het element van professor Barabas' teletijdmachine meer uitbuiten.