Dinsdag staat Parijs centraal in de reeks City Scapes, al heeft het allemaal bitter weinig te maken met de feestelijke lichtstad. In Les Amants du Pont-Neuf volgt Léos Carax Michèle (Juliette Binoche), een bijna blinde rijkeluisdochter, en Alex, een dakloze die na een verblijf in een tehuis terugkeert naar zijn vaste stek onder de Pont-Neuf. Deze twee drop-outs beleven een intense relatie tegen de achtergrond van de Lichtstad.
De SF-klassieker op woensdag is van de hand van James 'Titanic' Cameron: The Terminator. Een robot (de rol is Arnold Schwarzenegger op het lijf geschreven) wordt uit de toekomst naar het heden gestuurd om de moeder van een groot vrijheidsstrijder te doden vooraleer zij haar zoon ter wereld kan brengen.
Out of Africa is een autobiografisch verhaal van een jonge vrouw die een leven leidt op een Afrikaanse plantage in het begin van deze eeuw. Dat leven is gedomineerd enerzijds door haar liefdeloze huwelijk, anderzijds door een raadselachtige jager. De drie hoofdrollen worden prachtig neergezet door Meryl Streep (Isak Denisen, de jonge vrouw), Klaus Maria Brandauer (de echtgenoot) en Robert Redford (de minnaar). De magie was er in ieder geval en de 'safari look' met ruimzittende kleding werd in minder dan geen tijd een must. Op donderdag kan u in het filmmuseum nog eens genieten van deze prent met onder andere ongekend mooie opnames van het Afrikaanse landschap.
Op vrijdag een van de beste spaghetti-westerns die er ooit gemaakt zijn: The good, the bad and the ugly: een sterke cast met onder meer Clint Eastwood, Eli Wallach en Lee Van Cleef, prachtige muziek van Ennio Morricone en de vaak wrange humor van Sergio Leone.
Zaterdag 25 augustus lachen geblazen met The Naked Gun 33 1/3 - The Naked Insult. Leslie Nielsen, O.J. Simpson, George Kennedy en Priscilla Presley tekenen in een regie van Peter Segal opnieuw voor hilarische toestanden die borg staan voor de nodige lachsalvo's als je tenminste niets meer achter het product gaat zoeken. Pure slapstick.
Zondag staat opnieuw de muziek centraal. Misschien opnieuw 'the next best thing to being there'. De titel is alvast veelbelovend: Truth or Dare: In bed with Madonna. De camera volgt Madonna tijdens haar Blonde Ambition tournee, en omdat op zondag 26 augustus in Antwerpen de jaarlijkse cultuurmarkt plaatsvindt mag u er die avond gratis in.
Veel filmplezier.
Maandag 20 augustus
22.00u : Jazz at the Film Museum
KANSAS CITY
VSA 1996. Regie: Robert Altman
115'. Tweetalige titels
Dinsdag 21 augustus
22.00u : City Scapes
LES AMANTS DU PONT-NEUF
Frankrijk 1991. Regie: Léos Carax
126'. Nederlandse titels
Woensdag 22 augustus
22.00u : SF Classics
THE TERMINATOR
VSA 1984. Regie: James Cameron
108'. Tweetalige titels
Donderdag 23 augustus
22.00u : Film&Fashion
OUT OF AFRICA
VSA 1985. Regie : Sydney Pollack
160'. Tweetalige titels
Vrijdag 24 augustus
22.00u : Eurowesterns : Sergio Leone
THE GOOD, THE BAD AND THE UGLY
(Il Buono, Il Brutto, Il Cattivo)
Italië 1966. Regie: Sergio Leone
159'. Tweetalige titels
Zaterdag 25 augustus
22.00u : Comedy Classics
THE NAKED GUN 331/2: THE FINAL INSULT
VSA 1994. Regie: Peter Segal
83'. Tweetalige titels
Zondag 26 augustus
22.00u : Pop&Rock
TRUTH OR DARE : IN BED WITH MADONNA
VSA 1991. Regie : Alek Keshishian
119'. Tweetalige titels
Gratis toegang (Cultuurmarkt 2001)