FILMNIEUWS

Met o.a. Winona Ryder

James Bond (Foto: MGM)
Ook de voorbije week heeft de molen van geruchten, roddels, feiten en nieuwtjes in Hollywood niet stilgestaan. Wij zetten het voor u nog eens allemaal op een rij: lees verder en verwacht nieuwtjes over onder andere James Bond, Winona Ryder, David Fincher en Nicolas Cage.

  • Na een pauze van vijf jaar keert James Bond in zijn volgende prent terug naar zijn eerste liefde en dan bedoelen we wel degelijk de wagens waarmee 007 de wegen onveilig maakt. Producent Metro Goldwyn Mayer heeft terug een deal afgesloten met de Britse autofabrikant Aston Martin. De voorbije vijf jaar - een periode die goed was voor drie films - reed Bond steeds in een BMW. Voor wie interesse heeft: iedereen kan een gelijkaardig wagentje kopen voor ruim 230000 dollar.

  • Een maagziekte heeft er voor gezorgd dat actrice Winona Ryder definitief de set van de prent Lily And The Secret Planting verlaten heeft. Wie haar in de prent zal gaan vervangen is nog niet bekend. Het was de bedoeling dat Ryder de hoofdrol voor haar rekening zou gaan nemen: een Londense meid die lijdt aan claustrofobie maar desondanks toch op zoek gaat naar de ware liefde. Regisseur van dienst is Hettie McDonald.

  • Dezer dagen wordt in Hollywood de naam van Nicolas Cage gelinkt aan de nieuwe prent Hard Boiled voor Warner Brothers. Voor alle duidelijkheid vermelden we er bij dat het hier niet gaat om de gelijknamige prent van John Woo uit 1992; deze Hard Boiled is een sciencefictionprent gebaseerd op een Amerikaans stripverhaal. Cage zou worden getipt voor de hoofdrol maar zeker is dit natuurlijk niet. Voor de regie wordt aan niemand minder dan David Fincher gedacht.

  • Voor de critici hoeft het allemaal al niet meer, maar de nieuwe Planet Of The Apes van regisseur Tim Burton blijft aan de boxoffice hoge ogen gooien. Ook Groot-Brittanie moet eraan geloven: tijdens het eerste weekend was de prent daar goed voor een kleine vijfeneenhalf miljoen pond, meteen goed voor de beste opening van afgelopen zomer. Met deze recette deed de prent het beter dan onder andere Jurassic Park 3 en Pearl Harbour. Voor Twentieth Century Fox betekent het de derde beste opening ooit na Star Wars Episode One en Independence Day.

  • Deze week is aan de overkant van de grote plas beslist dat er wel degelijk een derde Blade-film aankomt. Voor wie nu al op zijn vingers begint te tellen en te twijfelen: inderdaad, deel twee is er (nog) niet maar wordt in maart volgend jaar in de Verenigde Staten in de bioscopen verwacht. Het heuglijke nieuws van deel drie is van de hand van scenarist David Goyer, die ook al verantwoordelijk was voor het script van de eerste prent.

  • In de Verenigde Staten heeft niemand minder dan Steven Spielberg serieuze interesse getoond voor de productie van de prent Catch Me If You Can. Dit drama heeft al een lijdensweg afgelegd want achtereenvolgens werd het project afgeketst door Gore Verbinski, Lass Hallstrom, Milos Forman en Cameron Crowe. Afwachten maar of Spielberg himself er zijn schouders onder kan zetten.