FILMNIEUWS

Met o.a. Jurassic Park IV

Jurassic Park IV op komst (Foto: Universal)
Ook deze week hebben we weer de nieuwste feiten, weetjes, roddels en geruchten uit Hollywood en omstreken voor u verzameld. Lees verder op de volgende regels en ontdek de laatste nieuwtjes over onder andere Winona Ryder en Tony Goldwyn.

  • Working Title Films is samen met Universal Pictures aan het werken aan een prent over het ware verhaal van Betty Ann Waters, een Amerikaanse studente die haar broer verdedigd in een moordzaak. Het scenario van de prent zal worden geschreven door Pamela Gray (Music Of The Heart) en de film gaat geregisseerd worden door Tony Goldwyn. Voor Gray en Goldwyn is het een prettig weerzien: eerder werkten ze ook al samen aan A Walk On The Moon, het regiedebuut van Goldwyn.

  • Mike White gaat de tegenspeler worden van Jack Black in de komedie School Of Rock voor Paramount. De film vertelt het verhaal van een muzikant die op een dag aan de slag gaat als leraar op een privé-school. De opnames van de prent - onder leiding van regisseur Richard Linklater zouden nog eind deze maand van start gaan. Scott Rudin gaat de productie voor zijn rekening nemen.

  • Regisseur Doug Liman (The Bourne Identity) is aan het onderhandelen met Regency Enerprises voor de regie van de actiefilm Mr. And Ms. Smith. De prent wordt door insiders beschreven als een The War Of The Roses meets True Lies en vertelt het verhaal van koppel dat ontdekt dat ze huurmoordenaars zijn om elkaar te vermoorden. Het scenario is van de hand van Simon Kinberg, eerder al verantwoordelijk voor het script van het op stapel staande Charlie's Angels 2.

  • In de Verenigde Staten is na een beraadslaging van twee dagen Winona Ryder door een jury dan toch schuldig bevonden aan diefstal. De zaak die al een hele tijd aan het lopen is, is daarmee nu nog niet definitief afgelopen: het is nog wachten op de strafuitspraak. Ryder riskeert een gevangenisstraf tot drie jaar.

  • In Londen is afgelopen week Harry Potter And The Chamber Of Secrets in wereldpremiere gegaan. In Belgenlandje is het nog wachten tot 20 november vooraleer we kunnen kennismaken met de nieuwe avonturen van Harry en co. De eerste reacties op de prent zijn alvast positief: een spannender plot en enkele verbluffende special effects. Grote afwezige in de Britse hoofdstad was de onlangs overleden Richard Harris.

  • Francis Ford Coppola's Apocalypse Now werd door de Britse filmcritici in een poll georganiseerd door het blad Sight & Sound uitgeroepen tot beste film van de voorbije 25 jaar. Verder in de topregionen: 2. Raging Bull, 3. Fanny and Alexander, 4. Goodfellas en 5. Blue Velvet.

  • Universal Pictures heeft groen licht gegeven voor Jurassic Park 4. Steven Spielberg en Kathleen Kennedy treden weer op als producers, terwijl William Monahan (Tripoli) momenteel aan een scenario werkt. Wie het vierde deel in de dino-saga gaat regisseren is op dit moment nog niet bekend. Voor het derde deel nam Joe Johnston de regie over van Steven Spielberg.

  • Volgens Amerikaanse media zal Steve Martin de 75ste oscaruitreiking presenteren. De acteur viel die eer eerder al in 2001 te beurt, het jaar dat Gladiator won. Vorig jaar nam Whoopi Goldberg de honneurs waar. In de jaren negentig mochten ook Billy Crystal en David Letterman de belangrijkste filmprijzen uitdelen.

  • Nog tot december wachten voor hij te zien is in Die Another Day, maar als het aan Pierce Brosnan ligt, wil hij gerust nog een vijfde keer in de huid van James Bond kruipen. Die Another Day was de laatste film waar hij een contract voor had, maar blijkbaar wil hij dat nu verlengen. Wie de volgende Bond-regisseur wordt, is nog niet bekend. Vermoedelijk beginnen de opnames voor de 21ste Bond-film pas in 2005.

  • Vervroegde kerst aan de Amerikaanse box-office! Disney's The Santa Clause 2: The Mrs. Clause kwam vorige week op nummer 1 binnen met een opbrengst van 29 miljoen dollar. In de sequel op The Santa Clause uit 1994 kruipt Tim Allen opnieuw in de huid van de kerstman. Intussen blijft My Big Fat Greek Wedding de grootste hit van het moment. Na maarliefst 29 weken in release zit de prent nu al aan 185 miljoen dollar. De goedkope indie van regisseur Joel Zwick opende vorige week ook sterk in Australië en komt op 4 december bij ons in de zalen.

  • Volgens de Sunday Mirror zal de 72-jarige Harry Robinson de rol van professor Perkamentus van de overleden Richard Harris overnemen in de derde Harry Potter-film, The Prisoner of Azkaban. Harry-wie? Robinson was tijdens de eerste twee Potter-films de doublure voor Harris. Volgens de Sunday Mirror lijkt hij als twee druppels water op Harris. Eerder werd ook Dracula-legende Christopher Lee, binnenkort weer te zien als Saruman in Lord of the Rings, voor de rol genoemd.

  • De kont van George Clooney baart regisseur Steven Soderbergh zorgen. Amper drie weken voor de release van zijn nieuwe SF-prent Solaris dreigt de MPAA (de Amerikaanse organisatie die de labels uitdeelt) met een R-rating. In twee gewraakte scènes is Clooneys achterwerk naakt te zien, en dat kan volgens de MPAA niet echt door de beugel. Die Amerikanen toch.

  • Het gaat goed met de carrière van Nicole Kidman. The Human Stain met Anthony Hopkins komt eraan en nu raakte ook bekend dat ze gaat meespelen in de vervolgen op Dogville, de nieuwe film van Lars von Trier. Dogville zou alvast op het filmfestival van Cannes in 2003 in première moeten gaan.