FILMNIEUWS

Met o.a. Halle Berry

Halle Berry (Foto: Lions Gate)
Ook deze week hebben we weer de nieuwste feiten, weetjes, roddels en geruchten uit Hollywood en omstreken voor u verzameld. Lees verder op de volgende regels en ontdek de laatste nieuwtjes over onder andere Neve Campbell, Val Kilmer en Tim Burton.

**Acteur Tom Hanks en scenarist Eric Roth gaan terug samenwerken. Het duo dat eerder al oscars won voor hun respectievelijke prestaties in Forrest Gump gaat terug aan de slag met een voorlopig nog titelloos project. Het staat echter wel al vast dat Hanks opnieuw de hoofdrol voor zijn rekening zou gaan nemen en de productie is weggelegd voor Gary Goetzman. Vooraleer het echter zover is, zullen we Hanks eerst te zien krijgen in de prent Catch Me If You Can voor Dreamworks.

  • Sam Shepard en Neve Campbell gaan te zien zijn in de prent Blind Horizon, die geregisseerd wordt door Michael Haussman. Eerder raakte ook al bekend dat er al rollen in de prent waren voor Val Kilmer. De film vertelt het verhaal van een man die na een schietpartij aan acuut geheugenverlies lijdt. Als hij stukje bij beetje zijn leven terug aan het opbouwen is, krijgt hij het vermoeden dat hij gelinkt is aan een plan om de Amerikaanse president te vermoorden. Het is nog niet bekend wanneer de prent in de bioscoop zal te zien zijn.

  • Dreamworks heeft de rechten verworven om een remake te gaan maken van de Japanse prent Ikiru, oorspronkelijk geregisseerd oor Akira Kurosawa. De film vertelt het verhaal van een man die, nadat hij weet dat hij terminaal ziek is, nog maar één doel in het leven heeft: een park voor kinderen bouwen. Verdere details over de remake zijn nog niet bekend.

  • Stukje bij beetje raken meer details bekend over Big Fish, het nieuwste project van niemand minder dan Tim Burton. Eerder meldden we al dat onder andere Exam McGregor en Albert Finney in de film zouden te zien zijn en nu bereikte ons het bericht dat ook Helena Bonham Carter samen met Steve Buscemi en Danny Devito aan het onderhandelen zijn. Voor Bonham Carter zou het een blij weerzien worden met Burton na hun eerdere samenwerking in de remake van The Planet Of The Apes.

  • Deze week raakte ook officieus bekend dat Ben Affleck en zijn vriendin Jennifer Lopez verloofd zouden zijn. Een datum voor een huwelijk ligt echter nog niet vast en het feit dat de scheiding van Lopez met haar vorige man Chris Judd nog niet helemaal rond is zal daar wellicht niet vreemd aan zijn.

  • De verantwoordelijken van het lokale Trinity College in het Ierse Dublin denken er serieus over om klacht in te dienen tegen niemand minder dan George Lucas wegens plagiaat. De reden is een verre vorm van gelijkenis tussen de bibliotheek van de universiteit en het hoofdkwartier van de Jedi in Attack Of The Clones. Een woordvoerder van Lucas heeft ondertussen al laten weten dat er van plagiaat en verband met de Ierse universiteit absoluut geen sprake is.

  • Colin Farrell is tegenwoordig een veelgevraagd man in Hollywood. De acteur is momenteel in onderhandelingen om mee te spelen in Jacket, de nieuwe prent van Antoine Fuqua (Training Day). Jacket handelt over een man die ten onrechte in de gevangenis belandt en daar zijn eigen dood voorspelt. Verder is Colin Farrell nog in de running voor een rol in Home, een Michael Cunningham verfilming die door Michael Mayer geregisseerd zal worden.

  • 38 jaar speelt hij al de pannen van het dak en dat moet in de bloemen gezet worden. Gene Hackman krijgt daarom tijdens de Golden Globes medio januari de Cecil B. DeMille Award voor zijn hele loopbaan. Hackman is inmiddels 72 en is binnenkort te zien in The Runaway Jury, de nieuwe John Grisham-verfilming.

  • Niemand minder dan Bruce Willis gaat volgens Entertainment Weekly de hoofdrol spelen in Hostage, een thriller over een ex-onderhandelaar die nog een keer in het strijdperk moet treden om een onverwerkt trauma te verwerken. Wie de prent gaat regisseren is nog niet bekend.

  • Na Christopher Lee en Harry Robinson circuleert nu ook de naam van Ian McKellen als opvolger van de onlangs overleden Richard Harris, die professor Dumbledore speelt in de Harry Potter films. Ian McKellen is binnenkort ook weer als Gandalf te zien in The Lord of the Rings.

  • De kans zit er in dat Halle Berry's rol als Jinx in de nieuwe James Bond-film Die Another Day een staartje krijgt. De actrice is momenteel met MGM in onderhandelingen om haar personage zelfstandig in een nieuwe spionagefilm te laten aantreden. Het zou uniek zijn dat er op het witte doek een spin-off van James Bond gemaakt wordt.

  • De Italianen zullen Roberto Benigni's bewerking van Pinocchio insturen voor de oscaruitreiking van maart volgend jaar. Het zou kunnen dat de prent een dubbele nominatie zal krijgen, aangezien Miramax besloten heeft om de film ook in het Engels in release te brengen. Een dubbele nominatie zou een unicum in de oscargeschiedenis betekenen.

  • Binnenkort starten de opnames voor Legally Blonde 2: Red, White and Blonde. Reese Witherspoon zal opnieuw de hoofdrol voor haar rekening nemen en wordt dit keer geflankeerd door onder meer Regina King, bekend van Enemy of the State en Jerry Maguire. Legally Blonde was vorig jaar een enorme hit in de States. Er kwam ook een tv-serie van, maar wel zonder Witherspoon.

  • Vreemd: volgende sommigen bronnen zal niemand minder dan John Cleese een scenario voor zijn rekening nemen in de Superman-comic-reeks. De man die legendarisch werd als Basil Fawlty werkt aan het script True Brit, dat volgend jaar in december bij DC Comics van de persen moet rollen.

  • De Amerikaanse rapper Eminem doet het niet alleen goed op de radio, maar ook in de bioscoop. 8 Mile, waarin hij de hoofdrol speelt, bracht tijdens zijn openingsweekend aan de Amerikaanse box- office maarliefst 54,5 miljoen dollar op en wist daarmee The Santa Clause 2 naar de tweede plek te verdringen. In 8 Mile speelt Eminem een rapper die het probeert te maken in de muziekwereld.

  • Omdat de film een grote flop was in Amerika, heeft distributeur Columbia TriStar besloten om Swept Away niet in de bioscoop te brengen in Engeland. De prent werd geregisseerd door Guy Ritchie, in het echte leven de man van Madonna. In Amerika werd van Swept Away geen spaander heel gelaten.

  • Volle Maan was in Nederland de enige film die het beter deed dan Steven Spielbergs Minority Report en dat heeft de aandacht van Miramax getrokken. Ze denken er volgens regisseur Johan Nijenhuis sterk aan om Volle Maan ook in Amerika uit te brengen of om er een remake van te maken. Nijenhuis maakte al eerder Costa, een film die het zwaar te verduren kreeg van critici, maar door het grote publiek stevig omarmd werd.