FILMNIEUWS

Met o.a. Will Smith

Will Smith (Foto: Columbia)
Ook deze week hebben we weer de laatste nieuwtjes uit Hollywood en omstreken voor u verzameld. En dat de caroussel in Hollywood nooit stilstaat, wordt bewezen in de volgende reeks feiten, weetjes, roddels en geruchten: lees verder deze week over onder andere Will Smith en Daniel Day-Lewis

  • Actrice Catherine Keener heeft de hoofdrol te pakken in de prent Rose And The Snake. De film zal worden geregisseerd door Rebecca Miller. Keener wordt daarmee de tegenspeelster van niemand minder dan Daniel Day- Lewis die eerder al had toegezegd. De film vertelt het verhaal van een weduwnaar (Day-Lewis) die op een wereldvreemde commune woont met zijn zestienjarige dochter. Keener zelf kreeg enkele jaren geleden overigens nog een oscarnominatie voor beste vrouwelijke bijrol in Being John Malkovich uit 1999.

  • Acteur Alan Tudyk os gecast voor de stem van het CGI-karakter dat de tegenspeler zal worden van Will Smith in diens nieuwste film I, Robot voor Twentieth Century Fox. De opnames van het project, onder leiding van regisseur Alex Proyas, zouden in mei van start gaan. De film speelt zich af in een verre toekomst en gaat over een detective (Smith) die een moord moet onderzoeken die misschien wel eens zou kunnen gepleegd zijn door een robot. Het is nog niet bekend wanneer de film in de bioscopen zal te zien zijn.

  • De Amerikaanse actrice Brittany Murphy (Just Married) heeft de hoofdrol te pakken in de romantische komedie Little Black Book. Voor deze prestatie zal ze een slordige vier miljoen dollar op haar rekening zien verschijnen. De opnames van de prent, waarvoor de producenten binnenkort nog een regisseur hopen te strikken, zouden normaalgezien in de komende zomer van start moeten gaan. Op dit moment is Murphy te zien naast de rapper Eminem in diens filmdebuut 8 Mile.

  • Scenarist-regisseur Kiran Ramchandran heeft een deal afgesloten met Fox Searchlight Pictures voor de regie van de prent Kid Bang, zo weten insiders ons te vertellen. De man zou meteen ook het scenario voor zijn rekening gaan nemen. Het project wordt door kenners omschreven als een Moulin Rouge Meets 8 Mile. Een startdatum voor de opnames is vooralsnog onbekend.

  • Anima 2003, het 22e Festival van de Animatiefilm, sloot z'n deuren nadat de nominaties voor de Gouden Cartoon 2003 werden bekendgemaakt. Desperado (Yves Bex, België), Train Train Medina (Mohamadou Ndoye, België/Senegal), The Dog Who Was a Cat Inside (Sin Melchior, UK) en Biotope (Merwan Chabane, Frankrijk) gingen met de eer lopen. Desperado mocht daarenboven op het hoogste schavotje staan (en 3000 euro incasseren) in de Belgische competitie, terwijl Train Train Medina, Allah Rash (Benjamin Vanbremeersch) en Le Petit Theatre Mecanique (Atelier Collectif Zorobabel) elk met een Belgische prijs ging lopen. Ten slotte ging de Spirou.com prijs in de Webanima categorie naar Grok van Sacha Boubnov (Frankrijk). Het festival opent terug zijn deuren in 2004, van 18 februari tot 1 maart.