FILMNIEUWS

Met o.a. The Woods

M. Night Shyamalan (Foto: Touchstone)
Ook deze week hebben we weer de laatste nieuwtjes uit Hollywood en omstreken voor u verzameld. En dat de caroussel in Hollywood nooit stilstaat, wordt bewezen in de volgende reeks feiten, weetjes, roddels en geruchten.

  • Volgens Variety zit de kans er dik in dat regisseur Tim Burton een remake gaat maken van Charlie and the Chocolate Factory. In 1971 werd het jeugdboek van Roald Dahl al eens verfilmd met de legendarische Gene Wilder in de rol van Willy Wonka. Wie de hoofdrollen dit keer gaan vertolken is nog niet bekend, maar opmerkelijk is dat Brad Pitt en Jennifer Aniston via hun productiefirma Plan B. mee gaan produceren.

  • Problemen voor de film Alexander the Great van regisseur Baz Luhrman. Producent Dino De Laurentiis wil het risico niet lopen dat Leonardo DiCaprio en Nicole Kidman op locatie in de Marokkaanse stad Marrakech het doelwit zouden worden van terroristische aanslagen. De producent, die nochtans al een grote studio had laten bouwen, overweegt om de hele handel naar Australië te verhuizen. De opnames zullen hierdoor wellicht vertraging oplopen.

  • In Cannes zorgde The Brown Bunny van de Amerikaanse regisseur Vincent Gallo voor de nodige opschudding. Niet alleen omdat de prent op zeer gemengde (maar vaak erg negatieve) kritieken werd onthaald, maar vooral omdat de film op het einde een uiterst expliciete orale seksscène bevat. In die mate zelfs dat de maker een Amerikaanse release met die scène op zijn buik mag schrijven.

  • In 1978 draaide Martin Scorsese met hem het afscheidsconcert van The Band en nu gaat de regisseur een film maken over de beginjaren van zanger Bob Dylan. Scorsese wil met de docu vooral aantonen wat de invloed van Dylan in de muziekwereld en de politiek was. De singer-songwriter zal naar verluidt uitgebreid aan het project meewerken.

  • M. Night Shyamalan sloot een deal met Disney voor twee nieuwe films. De regisseur van Signs, Unbreakable en The Sixth Sense begint in oktober al aan het eerste project van die deal, The Woods. Die film zal zich in 1897 afspelen wanneer een dorp zich ervan bewust wordt dat vreemde, mythische wezens zich in het bos verscholen houden. Joaquim Phoenix, Kirsten Dunst en Ashton Kutcher zijn in de running voor de hoofdrollen. Disney zou The Woods in de zomer van 2004 in de zalen willen brengen.