FILMNIEUWS

Met o.a. Tim Burton

Tim Burton (Foto: Fox)
Ook deze week hebben we weer het nodige filmnieuws uit Hollywood en omstreken voor u verzameld. Met het begin van het nieuwe schooljaar, blijft de molen aan de overkant van de plas maar draaien en deze week hebben we het over onder andere Tim Burton en Gwyneth Paltrow.

  • Sony Pictures heeft deze week bekendgemaakt dat de prent Big Fish van regisseur Tim Burton later dan verwacht zijn Amerikaanse premiere zal beleven. Oorspronkelijk zou de film eind november te zien zijn, maar uiteindelijk zal de prent slechts midden december in de Amerikaanse bioscopen beginnen lopen. Met de verplaatsing hoopt Sony dat de prent met onder andere Albert Finney en Billy Crudup nog net iets meer geld in het laadje zal brengen.

  • Vingh Rames en rapper-acteur Ja Rule hebben de hoofdrol te pakken in de prent Back In The Day. Regisseur van dienst is James Hunter, die meteen ook het scenario voor zijn rekening gaat nemen. De prent vertelt het verhaal van een man (Ja Rule) die een vriend en gangster (Rhames) een plezier doet maar daardoor zijn leven niet meer onder controle kan houden. De opnames van de film zouden volgende maand in Puerto Rico van start gaan.

  • Miramax heeft laten weten dat Hope Davis is toegevoegd aan de cast van de prent American Splendor. Eerder konden we al melden dat ook al Anthony Hopkins en Gwyneth Paltrow in de film zullen te zien zijn. De film gaat over een jonge vrouw (Paltrow) die zorgt voor haar vader die op sterven ligt.

  • Het staat ondertussen zo goed als vast dat er een vervolg komt op de actieprent XXX. Het staat daarentegen nog niet vast wie voor de film zal gaan plaatsnemen in de regisseursstoel. Regisseur van het origineel Rob Cohen is in beeld, maar heeft al plannen om voor Columbia Pictures achter de camera te gaan staan voor de prent Stealth. Indien deze plannen effectief zouden doorgaan, zou niemand minder dan Lee Tamahori (Tommorow Never Dies) wel eens zijn plaats kunnen innemen.

  • En we blijven nog even doorbomen in de sequels: er gaat ook een derde film komen in de Blade -reeks. Voor de hoofdrol wordt hier getipt op Jessica Biel, die binnenkort ook zal te zien zijn in een remake van The Texas Chainsaw Massacre. De regie voor Blade: Trinity is in handen van David Goyer. De opnames zouden in het Canadese Vancouver van start gaan begin september.

  • De release van The Return of the King zal, als het aan New Line Cinema ligt, niet onopgemerkt voorbij gaan, want ook de eerste twee delen komen terug in de bioscoop. New Line wil de extended editions van The Fellowship of the Ring op 5 december en The Two Towers op 12 december in de zalen krijgen. Op 16 december zouden de drie films na elkaar getoond worden in een heuse Tolkien-marathon.

  • Holland Film maakte bekend dat De Tweeling van regisseur Ben Sombogaart de Nederlandse inzending zal worden voor de oscars in 2004. Sombogaart adapteerde De Tweeling van het boek van Tessa de Loo dat gaat over een Duitse tweeling die tijdens de tweede wereldoorlog van mekaar gescheiden wordt. Begin 2004 zal Miramax De Tweeling trouwens in Amerika in de zalen brengen.

  • De volgende Woody Allen-film wordt een low budget prent en dat laat zich gevoelen voor de cast. Volgens producent Fox is acteur Robert Downey Jr, die eerst een rol zou krijgen, gewoon te duur. Jason Biggs, die bekend werd met zijn rol in American Pie, is momenteel met de studio in onderhandeling. Eerder moest ook Winona Ryder wegens te duur afhaken. Zij werd vervangen door Radha Mitchell.

  • The Matrix Reloaded blijkt ondanks gemengde kritieken een klapper van formaat, in die mate zelfs dat de film stilaan naar een top-10 plaats in de all time box-office sluipt. Volgens The Hollywood Reporter bracht deel 2 van de Matrix-saga in totaal al 730 miljoen dollar op, waarvan 450 miljoen dollar buiten Amerika. The Matrix Reloaded moet nog in première gaan in Rusland en Japan. Daarna volgen vanzelfsprekend nog de lucratieve opbrengsten uit verhuur en verkoop van VHS en DVD.

  • Zo gaat dat in Hollywood: de producenten van de film Exorcist IV: The Beginning hebben regisseur Paul Schrader ontslagen omdat er in de eerste versie van de film te weinig bloed voorkomt. Morgan Creek gaat nu op zoek naar een andere regisseur die een aantal scènes opnieuw moet opnemen. Met meer gore, dat spreekt. De Nederlander Antonie Kamerling heeft zoals bekend een rol in de prequel.

  • Deze week starten de opnames van You Don't Have to Say You Love Me met Dougray Scott en Emilia Fox. De prent gaat over een groep kerels die in hun vrije tijd voetballen en een hechte vriendengroep vormen. Klinkt bekend in de oren? Kan zijn, want de flm wordt in feite een remake van All Stars van regisseur Jean van de Velde. Ook Jan Verheyen baseerde zijn film (en serie) Team Spirit op All Stars. Er is intussen ook een Spaanse variant. Van de Velde onderhandelt momenteel over een mogelijkse Duitse versie.

  • De film heet Delgo, is volledig met de computer geanimeerd, maar komt niet van Pixar of PDI. De makers zijn de bollebozen van Fathom Studios en hoewel ze met Anne Bancroft, Val Kilmer, Jennifer Love Hewitt, Malcolm McDowell, en Michael Clarke Duncan over een indrukwkkende voice cast beschikken, zoekt de studio nog steeds een distributeur. Of Disney of DreamWorks interesse hebben in de prent, is niet bekend.

  • Dat Mel Gibsons nieuwste prent, The Passion, niet ongezien de bioscoopzalen zal bereiken, is wel duidelijk. De film handelt over de laatste dagen uit het leven van Jezus Christus en kreeg al langs alle kanten de wind tegen. Toch staan maar liefst vier distributeurs in de rij om The Passion in Amerika te verdelen: Newmarket, Sony Classics, Paramount en Lions Gate.