FILMNIEUWS

Met o.a. Elijah Wood

Elijah Wood (Foto: New Line)
Ook deze week hebben we weer voor u de laatste nieuwtjes, roddels, feiten en geruchten uit de filmwereld voor u opgezocht en samengevat. En deze keer hebben we voor u nieuwtjes over andere Jake Gyllenhaal, Kevin Kline en Pierce Brosnan.

  • Niet George Clooney (zoals ooit het geval was), maar Jake Gyllenhaal is de favoriet voor de hoofdrol in de comic book verfilming van The Green Hornet. Gyllenhaal heeft al gesprekken gevoerd met regisseur Kevin Smith over de rol. Over wie Britt Reid (de alter ego van Green Hornet) zijn sidekick Kato gaat spelen is nog niets bekend.

  • In de spin-off Beauty Shop van de Barbershop-serie zullen ook Djimon Hounsou en Alicia Silverstone hun opwachting gaan maken. In de komedie rond het personage van Queen Latifah (uit Barbershop 2) zullen het dit keer voornamelijk vrouwen zijn die niet op hun mond gevallen zullen zijn, dat in tegenstelling tot Barbershop waar het de mannen waren die het voor het zeggen hadden. Opnames beginnen volgende maand.

  • Scarlett Johansson is bezig om samen met scripter Rebecca B. Kennedy een film te ontwikkelen over de laatste jaren van Keizer Napoleon en zijn vriendschap met een Brits meisje. Voor de rol van Napoleon in Napoleon and Betsy zijn Johansson en Kennedy bezig om een kort lijstje op te stellen, maar namen zijn nog niet genoemd. Na Girl With A Pearl Earring is dit weer een historisch drama tussen een groot historisch figuur en een onbekend iemand. Als dat maar geen trend wordt in het werk van Johansson. Napoleon and Betsy is een Lions Gate productie en staat nu voor het najaar op de rol voor een opnamestart.

  • Kevin Kline is in besprekingen om de rol van Inspecteur Dreyfus over te nemen van Herbert Lom, die deze rol in diverse Pink Panther films heeft gespeeld tegenover Peter Sellers. Inspecteur Clouseau zal gespeeld worden door Steve Martin in een verhaal waarin Dreyfus een onnozele hals nodig heeft om zichzelf beter te doen lijken wanneer hij zelf de diefstal van de Pink Panther diamant oplost in plaats van Clouseau.

  • Elijah Wood zal de hoofdrol gaan vertolken in Liev Schreiber's regiedebuut Everything is Illuminated, een verhaal over een jongeman die op zoek gaat naar de vrouw die zijn grootvader heeft gered van de dood in WOII. Illiminated is gebaseerd op een roman van Jonathan Safran Foer en de opnames zullen in juni van start gaan in Praag.

  • Regisseur Robert Rodriguez heeft voor zijn verfilming van het stripboek Sin City (van Frank Miller) een aantal grote namen op zijn verlanglijst staan. Leonardo DiCaprio, Bruce Willis, Elijah Wood, Mickey Rourke, Brittany Murphy, Kate Bosworth en Jaime King zijn allemaal gevraagd om een rol te vertolken in het verhaal over de door corruptie en misdaad overspoelde stad en haar inwonenden. Wie er allemaal al getekend hebben voor een rol of wie er nog aan het praten is, wordt tot nu toe redelijk geheim gehouden, maar aangezien de startdatum voor de opnames al zeer dicht in de toekomst ligt, zullen officiële berichten over de cast vast niet meer ver in het verschiet liggen.

  • Steven Spielberg en Tom Cruise zullen weer samen gaan werken en wel aan de productie van een adaptatie van H.G. Wells' The War of the Worlds. Cruise is al een paar jaar bezig om dit project met zijn C/W Productions bij Paramount op de rails te krijgen, maar nu Spielberg (en DreamWorks dan ook) aan boord komen, lijkt de productie in een stroomversnelling terecht te komen. Scripter David Koepp is begonnen met het herschrijven van een eerste versie van het script van Josh Friedman en zodra er een script goed bevonden wordt, kan de productie naar alle waarschijnlijkheid aan het eind van 2005 van start gaan. Cruise zal de hoofdrol vertolken. Of Spielberg zal regisseren is nog niet helemaal duidelijk.

  • Cary Elwes en John Heard hebben zich in de gelederen gevoegd van Edison, de film die het speelfilmdebuut moet worden van Justin Timberlake. Zij zullen te zien zijn naast Kevin Spacey, Morgan Freeman, LL Cool J en Piper Perabo. Edison gaat niet over de grote uitvinder, maar over een agent die een corrupte elite-eenheid ontdekt binnen het politiekorps en een pact sluit met een verslaggever (Freeman) en de inspecteur van het Openbaar Ministerie (Spacey). De regie is in handen van David Burke.

  • Laura Dern, Maria Bello en Erika Christensen zullen de titelrollen gaan spelen in het ensembledrama Three Sisters, gebaseerd op Anton Tjechov's stuk Drie Zussen. Het verhaal rond de drie dames draait om de heimwee die hen plaagt nadat zij het rustige Charleston verwisselen voor het roerige New York. De voornamelijk voor televisie regisserende Arthur Allan Seidelman zal de productie aanvoeren met een script van Richard Alfieri in zijn hand.

  • Naast de meest opbrengende onafhankelijke film staat The Passion of the Christ ook op het punt om de meest opbrengende film te worden met een R-keuring in de VS, daarmee The Matrix Reloaded aan de kant zettend. Daarnaast is de soundtrack gecomponeerd door John Debney ook hoog in de Billboard hitlijsten binnengekomen.

  • Evil Dead-guru Josh Becker heeft onlangs een aantal hardnekkige geruchten de nek omgedraaid. Ten eerste het gerucht dat New Line zou werken aan een vervolg Freddy Vs. Jason met Ash uit Evil Dead als derde figuur en ten tweede het gerucht dat er een vierde Evil Dead-film aan zit te komen. Becker: "Deze geruchten zijn niet op enige waarheid gebaseerd. Bruce Campbell zal nooit Ash spelen zonder Sam Raimi als regisseur en Sam Raimi zal niet terugkeren naar Evil Dead voordat zijn carrière in gevaar komt, wat zeker voorlopig nog niet het geval is."

  • Regisseur Paul McGuigan (The Acid House) heeft zich verbonden als regisseur aan Fortune's Fools. Niet een zoveelste verfilming van Romeo en Julia, maar een film over vijf politieagenten die een winnend loterijlot stelen van een drugsdealer. Op dit moment is hij bezig met het herschrijven van het script met scripter Erik Bergquist (The Fast and the Furious). McGuigan hoopt van de zomer te beginnen met de opnames.

  • Pierce Brosnan is nog immer niet zeker van zijn terugkeer als James Bond. Bij de oscars noemde hij zijn terugkeer nog zeer twijfelachtig en dit weekend heeft hij laten weten dat niemand nog echt een idee heeft welke kant ze op willen met het karakter om er nog een interessante twist aan te geven. Brosnan heeft zijn contractuele vier Bond-films inmiddels gemaakt en heeft dus geen enkele verplichting om terug te keren totdat hij zijn naam op de stippellijn van het contract krabbelt. Hij zal dus nog wel even het script van Robert Wade en Neal Purvis afwachten dat ze nu aan het schrijven zijn.

  • Heath Ledger zal de rol van Casanova de hartenbreker op zich gaan nemen in Lasse Hallstrom's verrassend getitelde film Casanova. In deze romantische komedie gaat Casanova op zoek naar die ene vrouw die weigert voor zijn charmes te vallen. Venetië zal de achtergrond zijn voor Casanova en de opnames starten in augustus in deze Italiaanse stad van de romantiek.

  • De remake van John Carpenter's Assault on Precinct 13 uit 1976 zal een schare van grote namen op de poster krijgen. Hoofdrollen zijn voor Ethan Hawke en Laurence Fishburne met bijrollen voor Brian Dennehy, Gabrile Byrne, John Leguizamo, Maria Bello en Drea de Matteo. Assault is herschreven door James DeMonaco (The Negotiator) en zal geregisseerd worden door Jean-Francois Richet in zijn Engelstalig debuut. De opnames beginnen begin april in Toronto.