Glue (Historia Adolescente en Medio de la Nada) speelt zich af in de meest zuidelijke uithoek van Argentinië waar nog minder dan niets te beleven is. Lucas en Nacho spelen in een punkrockbandje, daarbij vrolijk hun stuitend gebrek aan talent negerend. Ze leren zichzelf drinken en experimenteren met drugs. Om seksueel aan hun trekken te komen zijn ze op zichzelf aangewezen. Tot ze in de ban raken van Andrea, een verlegen meisje met een beugel en een grote bril. Zij wordt het meisje waar ze het mee gaan proberen te doen. De low budget coming of age-film van Alexis Dos Santos verlaat resoluut platgetreden filmpaden met zijn mix van videobeelden, vergezichten, digitale dagboekfragmenten en extreme close-ups. Niet te missen, niet in het minst om Inés Efron aan te werk te zien die ook de hoofdrol speelt in het spraakmakende XXY dat volgend jaar in de Belgische zalen draait.
PinkScreens sluit af met Auf der Anderen Seite, de nieuwe van Fatih Akin, de man die furrore maakte met Gegen die Wand. Wanneer de vriendin van zijn vader sterft, gaat Nejat in Turkije op zoek naar haar dochter. Dat is een Koerdische politiek activiste die intussen naar Duitsland is gevlucht. Auf der Anderen Seite is een heel mooie film over toeval en kruisende wegen. Als een vertellende sprinkhaan wipt Akin van het ene personage op het andere en van de ene verhaallijn op de andere. Ironisch en zwaarmoedig weeft de Turks-Duitse regisseur een intelligent verhaal. Het rijke scenario werd op het filmfestival van Cannes dit jaar meer dan terecht bekroond.
Black Narcissus is een Oscarwinnende sensuele klassieker uit 1947 van het regisserende en schrijvende duo Michael Powell en Emeric Pressburger. De in oktober van dit jaar overleden Schotse actrice Deborah Kerr speelt zuster Clodagh, een van de vier nonnen die een nieuw klooster start in de Himalaya. Black Narcissus is een prachtig spel met kleur en decors en een volgehouden prikkelende suggesties van seksuele - zowel heteroseksuele als lesbische - spanningen.
I was a Male War Bride is een heerlijke komedie van Howard Hawks, één van de grootste filmmakers aller tijden. Een Franse legerofficier (Cary Grant) wordt tijdens een missie in het naoorlogse Duitsland verliefd op een Amerikaanse luitenante (Ann Sheridan). Direct na hun huwelijk de Amerikaanse terug naar haar land. Cary Grant geraakt de Verenigde Staten enkel binnen als hij zich vermomt als oorlogsbruid. De hilarische film komt bijna zestig jaar na zijn release nog fris en monter over.
Hoewel we meer in het duister tasten over de volgende films, zijn ze een berekende gok die meer kans heeft op gelijk dan op tegenslag. Het Taiwanese Eternal Summer (Sheng xia guang nian) is bezig aan een succesvolle tournee langs filmfestival wereldwijd. De film van Leste Chen belooft een zoektocht naar de seksuele identiteit van drie tieners. Uit de Filippijnen komt Tuli, de tweede film van Auraeus Solito. Twee jonge lesbo's sluiten vriendschap met een onbesneden jongen. Door hun seksuele voorkeur en hun vriendschap met de gast, staan ze aan de rand van de samenleving. In het Duitse Verfolgt van Angelina Maccarone (die het scenario schreef van Vivere - te zien op het filmfestival van Gent 2007) krijgt een vrouw van vijftig een sm-relatie met een 16-jarig knulletje.
Pink Screens loopt van vrijdag 26 oktober 2007 tot zaterdag 3 november 2007 in Cinema Nova in Brussel. Website: www.pinkscreens.org