Wie ook nog even de lichtheid van het bestaan wil opzoeken kan op 17 en 18 oktober naar de steeds in omvang en prestige toenemende F.A.C.T.S-conventie; waar het gros van de genreliefhebbers nu al sinds 1993 samentroepen om ideeën uit te wisselen, kledingstijlen te bewonderen (het is meteen ook de enige plaats waar u Darth Vader een praatje kan zien maken met een trol uit Lord of the Rings) en – vooral – om hun comic book collecties uit te breiden.
Gewoonlijk biedt F.A.C.T.S. een alternatief voor het Filmfestival door in volle festivalglorie het I.C.C. Conventiecentrum in het Citadelpark in Gent om te toveren tot een heus geek-walhalla maar dit jaar gaan de festiviteiten door in Flanders Expo te Gent; ver verwijderd van het repetitiezaaltje boven café Het Tonneke waar de organisatie ruim zestien jaar geleden bescheiden begon.
Het lijkt erop dat F.A.C.T.S. zich nu volledig heeft losgerukt van de beperkingen van het Filmfestival; waar genrefilms die een brug sloegen tussen de twee filmevenementen mensen vanuit de donkere bioscoopzalen naar de beurs moesten lokken en omgekeerd. Nu het Filmfestival, met zijn focus op Chinese cinema, de anime-films en manga heeft opgeëist, hoeft F.A.C.T.S. niet langer mee te rijden met deze “grote broer”. Wat vroeger misschien nodig was om het gebeuren uit een of andere misplaatst misprijzen van de cinefiele elite te laten opstijgen, is vandaag meer dan overbodig. Fantasy, sciencefiction en horror zijn nu meer dan ooit de populairste genres in diverse media en, dankzij een zorgvuldig opgebouwde reputatie, is F.A.C.T.S. doorheen de jaren steeds groter en beter geworden; meer “dealers”, meer in gekke outfits uitgedoste bezoekers, meer collectibles en meer internationale gasten! Zo mogen we dit jaar onder meer Christopher Judge (uit de sciencefictionserie Stargate SG-1), Kevin “Hercules” Sorbo (enkel op zaterdag 17/10), Leah Cairns (uit het uitstekende Battlestar Galactica) en Heroes-acteur Jimmy Jean-Louis (de Haïtiaan) verwachten, te midden van een uitgebreide selectie Europese en Amerikaanse striptekenaars. Andere namen, zoals The Incredible Hulk Lou Ferrigno en Beastmaster Marc Singer hebben op het laatste moment alsnog afgezegd maar dat mag de pret niet drukken.
F.A.C.T.S. 2009 belooft opnieuw een kleurrijk oord van gecontroleerde chaos en genreliefhebberij te worden waarin je ogen te kort komt en nog echt de kinderlijke (en niet kinderachtige!!) liefde voor de meer vergezochte maar fantastische takken van de (audio)visuele en literaire kunsten kan voelen. Het biedt een schril contrast met de toch wel iets minder toegankelijke, voor velen zelfs te hautaine wereld van het Filmfestival en is dan ook de perfecte uitstap om met uw kroost, lief, ouders of hardhorige oma heen te gaan.